O nas

Wydawnictwo Dobro i Piękno 
powstało w 2021 roku, co było wynikiem odczytania woli Bożej 
w naszym życiu. Zrodziło się z pasji pisania i chęci dzielenia się dobrem z innymi. Od początku misją Wydawnictwa Dobro
i Piękno było wydawanie książek, które będą nośnikiem najważniejszych wartości: prawdy, dobra i piękna. Owocem pracy naszego Zespołu są publikacje Autorów, którzy przekazują prawdę w oparciu o naukę Kościoła katolickiego. Wierzymy, że ta praca ma głęboki sens, że niejednokrotnie może przyczynić się do tego, by natchnąć Czytelnika dobrą myślą, zainspirować do przekazywania dobra innym. 
W swoim entuzjazmie idziemy o krok dalej: przekazujemy Dobrą Nowinę nie tylko na naszych spotkaniach autorskich czy w mediach społecznościowych, ale także w życiu. 
Jako Wydawnictwo angażujemy się w akcje charytatywne, 
aby osobiście wypełnić przykazanie miłości bliźniego, zwłaszcza tego potrzebującego, dlatego na naszej stronie znajdziecie publikacje, które powstały w wyniku realizacji nietypowych projektów lub takie, które były przekazywane na aukcje charytatywne. 
Cieszymy się, że dzięki naszym szacownym Autorom tworzymy środowisko oparte na relacjach przyjaźni, by czynić ten świat lepszym.    

Nasz Zespół:

Dyrektor wydawniczy
Anna Stryniewska  - założycielka Wydawnictwa Dobro i Piękno, absolwentka KUL, pisarka, redaktorka, dziennikarka i  katechetka, miłośniczka dobrej książki gorącej herbaty. 
Ciekawa świata i ludzi podróżniczka.

Dyrektor ds.  finansowych 
i marketingowych 
Dariusz Stryniewski –  specjalista ds. zarządzania przedsiębiorstwem. 
Ewangelizator świecki, animator Męskiej Formacji Duchowej "Józef". Pasjonat motoryzacji, wędkarstwa, formacji duchowej oraz kręcenia filmów dronem.

Specjalista d/s DTP
Krzysztof Wierzbowski  - projektuje, przygotowuje do druku książki i czasopisma; zajmuje się też marketingiem wydawniczym i redakcją, opracowaniem  graficznym, składem i łamaniem tekstu.
 
Autorzy:

Krzysztof Robert Stanisławskiszczęśliwy mąż Agnieszki i ojciec pięciorga dzieci: Adasia, Alicji, Franciszka, Jana i Ani.  
Artysta malarz. 
Z zawodu inżynier i technik budownictwa. Ewangelizator, współzałożyciel wspólnoty IN CORDE DEI. Obecnie lider wspólnoty EX CORDE DEI oraz prowadzący kanał ewangelizacyjny YouTube: 
W SERCU BOGA - Agnieszka i Krzysztof Stanisławscy.

Katarzyna Szkarpetowska – pasjonatka dobrych rozmów. Dziennikarka, etyk, autorka i współautorka wielu książek, 
m.in. Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim, Ojcze nasz. 
O Bogu, który jest blisko (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim), Kawa z Bogiem, czyli jak zrozumieć to, w co wierzę (w duecie z ks. Przemkiem Kaweckim). Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się dwie książki, których jest współautorką – Serce wypełnione Bogiem. Rozmowa 
z Krzysztofem Stanisławskim oraz Płomień mocy Jezusa. Świadectwo Jacka Piotrowicza. 

Leon Nieścior OMIMisjonarz Oblatów M. N. w 1987 r. Duszpasterz w Siedlcach 1987-1989. Uzyskał doktorat 
z patrologii po studiach na Akademii Teologii Katolickiej 
w Warszawie w 1993 r. W latach 1993-2008 wychowawca oraz wykładowca patrologii i języków klasycznych w WSD Misjonarzy Oblatów M. N. w Obrze. 
W 1998 r. zatrudniony na Wydz. Teol. UAM w Poznaniu. 
W 2001 r. habilitacja na KUL-u. Od 2008 r. zatrudniony na Wydz. Teol. UKSW w Warszawie w katedrze misjologii, a następnie patrologii. Profesor zwyczajny od 2017 r. Jest autorem kilku monografii, kilku książek z dziedziny duchowości, wielu przekładów patrystycznych i artykułów naukowych. 
Pole zainteresowań: starożytna duchowość monastyczna (zwłaszcza Ewagriusz z Pontu i Nil z Ancyry), misję wczesnochrześcijańskie, egzegeza patrystyczna.  Publikacje książkowe w 2023 r.: Na szczeblach rajskiej drabiny. Medytacje ze św. Janem Klimakiem, Módlcie się nieustannie. Autorzy wczesnochrześcijańscy 
o modlitwie ustawicznej.

Artur Skowron -  dr teologii biblijnej. Pracuje jako nauczyciel religii w szkole podstawowej. Od 10 lat służy dzieciom i młodzieży, ewangelizuje  w Polsce i za granicą. 
Założył i aktualnie towarzyszy wspólnocie Kompania Jonatana
– katolickiej wspólnocie młodzieżowej. 
Ostatnio poświęca dużo czasu na realizację projektu formacyjnego dla dorosłych, którzy chcą służyć dzieciom i młodym: Misja Jonatan – Służba młodym i dorosłym (misja-jonatan.pl).
Jego pasją duchową jest dar proroctwa. 
Założył Fundację Charyzmatykon: Działalność – Misja Jonatan (misja-jonatan.pl).

Jacek Piotrowicz – z wykształcenia architekt krajobrazu, na co dzień przedsiębiorca, z zamiłowania  ewangelizator. 
Lider świeckiej wspólnoty charyzmatycznej Boży Pokój 
w Wołominie. 
Pomysłodawca i twórca kursu ewangelizacyjnego Fundament 
(www.bozypokoj.pl/kurs-fundament/),kanału internetowego Jezus żyje! oraz projektu Rozpal  Parafię (www.rozpalparafie.pl). 
Mąż Oli. Tata Julii, Stasia, Daniela oraz Gabriela, którego Pan Bóg powołał do siebie. 
Nakładem naszego Wydawnictwa ukazała się jego książka 
pt. Płomień mocy Jezusa. Świadectwo Jacka Piotrowicza - rozmawiała Katarzyna Szkarpetowska.

Szukaj
Stworzone przez STRONA24.PL